W ostatni weekend (09-10.03) w hali sportowej AQUA odbyła się kolejna edycja Amatorskiego Turnieju Koszykówki dla prawdziwych mężczyzn w kategorii 35+ o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego.

Po raz kolejny do turnieju zgłosiły się drużyny w większości składające się z byłych zawodników żyrardowskich klubów. Oprócz rywalizacji sportowej dla uczestników ważne było również to że mogli znowu się spotkać i powspominać czasy jak grali wyczynowo. Same mecze stały na wysokim poziomie i często można było zobaczyć ciekawe indywidualne akcje zawodników i zespołową kombinacyjną grę.
W turnieju uczestniczyło 6 drużyn podzielonych na 2 grupy.
W meczach piątkowych grupę A wygrała drużyna Winnych, a grupę B – Too Late.

W meczach sobotnich swoje półfinały wygrał Anaco Brwinów oraz Winni i oni spotkali się w ścisłym finale. Tu po raz trzeci z rzędu Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa wygrała drużyna Winnych pokonując w finale Anaco Brwinów 68-53.
W meczu o trzecie miejsce drużyna Nalewany Ludwik z Colą pokonała Too Late 85-37.

„Jestem bardzo zadowolony, że mogliśmy rozegrać kolejny turniej dla zawodników 35+. Tradycyjnie wszyscy byli zadowoleni i dziękowali, że mogli aktywnie spędzić weekend, pobiegać po parkiecie i spotkać się z przyjaciółmi. Chciałbym pogratulować zwycięskiej drużynie oraz wszystkim, którzy wspierają nasze amatorskie turnieje” – powiedział główny organizator Robert Janiszewski.

Turniej ten był również urozmaicony dwoma ciekawymi konkursami:
1. Skills Challenge ( test umiejętności ) – wygrał Marek Białkowski z Too Late
2. Konkurs Rzutów za 3 pkt. – wygrał Grzegorz Kakietek z Kajko i Kokosz.
Okazałe puchary oraz statuetki dla wszystkich drużyn wręczyli Marcin Rosiński Przewodniczący Rady Miasta Żyrardowa, Ryszard Adamiak Prezes AQUA Żyrardów, Leszek Kamiński Członek Zarządu Powiatu Żyrardowskiego, Monika Gwiaździńska-Wrzesień Radna Miasta Żyrardowa oraz sponsorzy lokalnych firm.

Kolejność końcowa:
1. Winni
2. Anaco Brwinów
3. Nalewany Ludwik z Colą
4. Too Late
5. Staport
6. Kajko i Kokosz
Najlepszy zawodnik całego turnieju MVP – zawodnik Winnych „Przystojny” Roman Sosiński.
Najlepszy strzelec – zawodnik Anaco Brwinów Marek Piskorz.
Najlepszy strzelec za 3 pkt. – zawodnik Too Late Mariusz Łapiński.
Najstarszy zawodnik turnieju – zawodnik Staport Leszek Kamiński.