W sobotę, 21 października, na hali sportowej AQUA odbyła się gala boksu zawodowego – Boxing Night 13.

Najważniejszym punktem tego wydarzenia była Walka wieczoru, która należała bezsprzecznie do Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, Zastępcy Prezydenta Miasta Żyrardowa, który skrzyżował rękawice z Marcinem Najmanem, Mistrzem Europy Formuły K. Obydwaj zawodnicy mierzyli się w walce charytatywnej na rzecz dzieci dotkniętych ciężkimi, przewlekłymi chorobami, w tym żyrardowianina Jędrka Różewskiego. Niewątpliwie wielu liczyło na spotkanie z legendą polskiego boksu zawodowego Andrzejem Gołotą, który był gościem honorowym gali. Wśród gości można było również duszukać się m.in. Mariusza Wacha – Mistrza Polski, pretendent do tytułów Mistrza Świata  (Walka o pasy federacji IBF, WBA i WBO – przegrana z Wołodymyrem Kliczko oraz Walka o pas WBC Silver – przegrana z Aleksandrem Powietkinem).

Podczas czterogodzinnego show na ringu zmierzyli się m.in. Rafał Jackiewicz, Igor Kołacin, Andrzej Sołdra czy Adam Koprowski.

Całe wydarzenie transmitowane było na żywo na kanale TVP Sport, a jego zapis jest dostępny na stronie http://sport.tvp.pl/34497090/gala-boksu-zawodowego-boxing-night-13-w-zyrardowie