Trzecia  Runda Żyrardowskiej Ligi Pływackiej                                                                                           

„Wodniacy pływają”

19 listopada  2016 r. na pływalni AQUA Żyrardów odbyła się  trzecia  runda Żyrardowskiej Ligi Pływackiej . Zawody  zorganizowane pod hasłem „ Wodniacy pływają” miały miedzy innymi na celu integrację środowiska wodniackiego .  W minioną  sobotę  65 pływaków  ścigało się na  dystansach 50 i 100 m w  5  kategoriach wiekowych  .  Roczniki 2009, 2008, 2007 i  2006 pływały 50 m stylem dowolnym i grzbietowym, natomiast 2005 i starsi mieli do pokonania dystans 100 m. Organizatorzy przygotowali również wyścig australijski  do którego kwalifikowali się zawodnicy z najlepszymi czasami  w konkurencji 100 m stylem dowolnym. Wyścig polegał na pływaniu dystansu  50 m , po którym odpadał  ostatni zawodnik .

Zawody odbywały się pod patronatem Pana  Wojciecha Jasińskiego  – Prezydenta Miasta Żyrardowa, który udekorował zwycięzców  medalami i dyplomami . W ceremonii  dekoracji uczestniczył również  Prezes Spółki AQUA Żyrardów  Pan Ryszard Adamiak. Organizatorem  była Spółka  AQUA  Żyrardów  oraz Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników   .

Zakończenie  i podsumowanie Żyrardowskiej Ligi Pływackiej odbędzie się    10 listopada  2016 r. na które już dzisiaj zapraszamy.

 Zwycięzcy Trzeciej Rundy Żyrardowskiej Ligi Pływackiej :                                                                          

Rocznik 2009-8  dziewczęta  50 m dowolny – 1 m – Ala Kozłowska ,  2 m- Maja Mart,  3 m –Amelia Smolarek

Rocznik 2009-8  dziewczęta  50 m grzbietowy – 1 m – Ala Kozłowska ,  2 m- Maja Mart,  3 m –Amelia Smolarek

Rocznik 2009-8  chłopcy  50 m dowolny – 1 m – Kosma Mastalerz ,  2 m- Aleks  Biegas,  3 m –Antoni Rosiak

Rocznik 2009-8  chłopcy  50 m grzbietowy – 1 m – Kosma Mastalerz ,  2 m- Aleks  Biegas,  3 m –Antoni Rosiak

Rocznik 2007-6  dziewczęta  50 m dowolny – 1 m – Zosia Gliszczyńska, 2 m- Marta Adamiak, 3 m –W.Borowiec

Rocznik 2007-6  dziewczęta  50 m grzbietowy – 1 m – Zosia Gliszczyńska, 2 m- Marta Adamiak, 3 m –W.Borowiec

Rocznik 2007-6  chłopcy  50 m dowolny – 1 m – Bartosz Rosiński 2 m- Mikołaj Włodarczyk, 3 m –Karol Mastalerz

Rocznik 2007-6  chłopcy  50 m grzbietowy- 1 m – Karol Mastalerz 2 m- Bartosz Rosiński, 3 m – Mikołaj Włodarczyk

Rocznik 2005-4  dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Weronika Rózewska, 2 m- Ola Kozłowska, 3 m –M.Stryjczka

Rocznik 2005-4  dziewczęta 100 m grzbiet. – 1 m – Weronika Różewska, 2 m- Martyna Stryjczak,3 O.Kozłowska

Rocznik 2005-4  chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Dawid Towarek 2 m- Dominik Hassa, 3 m –Michał Zagajewski

Rocznik 2005-4  chłopcy 100 m grzbiet. – 1 m – Dawid Towarek 2 m- Dominik Hassa, 3 m –Michał Zagajewski

Rocznik 2003-2  dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Oliwia Ciećwierska, 2 m- Martyna Kruk

Rocznik 2003-2  dziewczęta 100 m grzbietowy – 1 m – Oliwia Ciećwierska, 2 m- Martyna Kruk

Rocznik 2003-2 chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Adam Wiśniewski, 2 m- Gniewomir Sulik 3 m –Sebastian Świder

Rocznik 2003-2 chłopcy 100 m grzbietowy- 1 m – Adam Wiśniewski, 2 m- Gniewomir Sulik 3 m –Bartosz Kowalczyk

Rocznik 2001 <  dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Maria Zagajewska, 2 m- Marta Bielak

Rocznik 2001 <  dziewczęta 100 m grzbietowy – 1 m – Maria Zagajewska, 2 m- Marta Bielak

Rocznik 2001<  chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Kajetan Paluch, 2 m- Bartoszek Michał 3 m –Sebastian Kałęcki       Rocznik 2001<  chłopcy 100 m grzbiet.  – 1 m – Kajetan Paluch, 2 m- Bartoszek Michał 3 m –Mateusz  Kałęcki

Wyścig   australijski  :

Kobiety : 1m – Maria Zagajewska , 2m-  Martyna Kruk,  3m- Oliwia Ciećwierska

Mężczyźni :  1m – Adam Wiśniewski , 2m –  Michał Bartoszek , 3m- Kajetan Paluch

Należy również podkreślić znakomity występ Adama Wiśniewskiego , który w sobotę ustanowił swój nowy rekord życiowy na dystansie 100 m stylem dowolnym 56,28 s , który jest jednym z najlepszych w kraju w roczniku 2003.