BAR KRĘGIELNIA BILARD/ Powrót 

Gra w kręgle jest to najpopularniejsza odmiana gry w występująca pod nazwą Bowling. Gra została stworzona w oparciu o kręgle klasyczne.

Mało kto wie, że kręgle są jednym z najstarszych sportów na świecie, którą fascynowali się już Starożytni Egipcjanie. Najstarsze ślady uprawiania tej dyscypliny sportu sięgają aż do 3200 lat przed naszą erą. Istnieją natomiast przypuszczenia, iż tę formę zabawy mogli uprawiać już jaskiniowcy.

W odmianie dzisiejszej występuje dziesięć pinów ustawionych w trójkąt. Gracz ma za zadanie strącić je w jak najmniejszej liczbie rzutów. Aby strącić je wszystkie w pierwszym rzucie należy uderzyć kulą między pierwszy a trzeci pin (kręgiel).

Gra składa się z dziesięciu rund (tzw. ramek, ang. frame) dla każdego gracza. Na początku każdej rundy piny są ponownie ustawiane. W każdej rundzie gracz ma dwa rzuty. Runda kończy się gdy zawodnik strąci wszystkie piny, bądź skończą mu się rzuty. Za każdy strącony pin gracz dostaje 1 punkt. Wyjątki:

„strike” – gracz otrzymuje 10 punktów + liczbę punktów równej liczbie kręgli strąconych w dwóch następnych rzutach.

Przykład: zawodnik w pierwszej rundzie zdobył strike, w drugiej rzucił 3 w pierwszym i 6 w drugim rzucie, ma zatem 10 + 3 + 6 = 19 punktów (łącznie 19 strąconych pinów),

„spare” – gracz otrzymuje 10 punktów + liczbę punktów równej liczbie kręgli strąconych w następnym rzucie.

Przykład: zawodnik w pierwszej rundzie zdobył spare (np. 6 + 4), w pierwszym rzucie drugiej rundy strącił 3 piny, w drugim 6; Zdobywa zatem (6 + 4) + 3 = 13 punktów (łącznie 13 strąconych kręgli).

Zapraszamy do odwiedzenia nowoczesnej czterotorowej kręgielni. Na terenie kręgielni znajdują się również dwa stoły bilardowe oraz elegancki pub. Jest to doskonałe miejsce do spotkań towarzyskich przy połączeniu rozrywki z przyjemnością.

Lokal to nie tylko miejsce spotkań, kręgle i bilard to coś więcej to UNDERGROUND BOWLING CLUB & BAR
Cennik i aktualności znajdziesz na Facebook

GODZINY OTWARCIA