W dniach 28-29 maja, w hali AQUA Żyrardów, odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w koszykówce 3×3 w kategorii U15K oraz U17K. Pierwszego dnia na Mistrzostwach pojawiło się 11 drużyn z całego Mazowsza. Żyrardów reprezentował tradycyjnie klub UKS Trójka który wystawił trzy drużyny. Po kilku godzinach rywalizacji wyłoniono najlepsze cztery drużyny w których znalazła się też ekipa Trójki Żyrardów, która ostatecznie zajęła 3 miejsce zdobywając brązowe medale w Mistrzostwach Mazowsza. Kolejność Mistrzostw Mazowsza w kategorii U15K- pierwsza czwórka1.PTK Pabianice2.MKS Grójec- awans do Mistrzostw Polski (najlepsza mazowiecka drużyna)3.UKS Trójka Żyrardów4.MUKS Piaseczno Skład Trójka- Darska Milena, Glizia Zofia, Lefelt Zuzanna, Szafraniec Adrianna, trener Puchała Łukasz. Podczas drugiego dnia zawodów, rozegrano Finały Mazowsza U17K W tej kategorii wystartowało 12 drużyn, z czego Trójka wystawiła trzy swoje zespoły Tego dnia bardzo dobrze zaprezentowały się nasze drużyny. Dwie awansowały do najlepszej czwórki imprezy. Trzeba również pogratulować naszej trzeciej drużynie (młodsza) , która wygrała ważny mecz i zajęła miejsce w połowie stawki. W meczu o trzecie miejsce Trójka II zagrała mecz z MUKS Piaseczno i po wyrównanym spotkaniu wygrała, zdobywając tym samym brązowe medale W ścisłym finale Trójka I jako jeden z faworytów, spotkała się z MPKK Sokołów Podlaski. Cały mecz był bardzo wyrównany, jednak w drugiej części spotkania nasza drużyna nie trafiła kilku rzutów, co Sokołów wykorzystał i nieznacznie wygrał mecz finałowy❗️Kolejność Mistrzostw Mazowsza w kategorii U17K- pierwsza czwórka1.MPKK Sokołów Podlaski- awans do Mistrzostw Polski2.UKS Trójka I Żyrardów3.UKS Trójka II Żyrardów4.MUKS Piaseczno Skład Trójki I – Grzywna Katarzyna, Sokołowska Oliwia, Owczarek Weronika, Flaszyńska Kaja – trener Piotr Neyder Skład Trójki II- Wojtasik Oliwia, Stawczyk Oliwia, Głowacka Hanna, Wiśniewska Weronika,- trener Piotr Neyder W drugim dniu Mistrzostw puchary, nagrody oraz medale wręczali : zastępca Prezydenta Żyrardowa Adam Lemiesz, Prezes Spółki AQUA Ryszard Adamiak, Przewodniczący WGiD WOZKosz Michał Gbur. Serdeczne podziękowanie za wspieranie naszych Mistrzostw dla Lucjana Chrzanowskiego – Prezydenta Żyrardowa, Ryszarda Adamiaka – Prezesa Spółki AQUA, WOZKosz W. M. oraz Jarosława Gejcyg Radnego Miasta Żyrardowa i działaczy klubowych