W sobotę 19 stycznia Ciechanów był gospodarzem Mistrzostw Mazowsza w Pływaniu. Jak potrzebna jest organizacja zawodów pływackich świadczy liczba uczestników i zgłoszonych klubów.                      

Wystartowało 331 zawodników z 37 klubów. Śmiem twierdzić, że Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich nie zgromadziły takiej ilości zawodników przez 10  lat. Niestety pomimo walorów zdrowotnych i bezpieczeństwa jakie zapewnia dzieciom i młodzieży umiejętność pływania, nie może ono znaleźć  swojego miejsca w sportowej hierarchii .
Dość przypomnieć, że w naszym kraju na żadnym etapie edukacji nie ma obowiązkowego  pływania.  Również w naszym mieście pływanie nie zostało uznane za potrzebne w sportowej  rywalizacji  szkół.   

 W sobotnich zawodach Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników AQUA Żyrardów  reprezentowali  Karol i Kosma Mastalerz .  Popłynęli  bardzo dobrze:  Kosma  w konkurencji  100 m stylem motylkowym zdobył brązowy medal z czasem   1:42,00, natomiast Karol był 4 na 200 m stylem grzbietowym z czasem 3:28,00. Chłopcy płynęli również na dystansach  100 i 200 m stylem klasycznym i dowolnym  zajmując miejsca w 1-szej  dziesiątce.