8 czerwca 2019r na terenie zespołu sportowego Aqua Żyrardów odbyły się Mistrzostwa Polski Dziecięcej Ligi Grapplingowej Young Grapplers. Zawody były objęte honorowym  patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Chrzanowskiego. Organizatorem regionalnym z ramienia ligi był Żyrardowski Klub Sportowy Thien Long. W zawodach wzięło udział ponad 140 zawodników reprezentujących 12 klubów z całej Polski. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy ŻKS Thien Long z sekcji Young Grapplers Żyrardów. Po zaciętych bojach najlepszą drużyną mistrzostw okazali się gospodarze. Young Grapplers Żyrardów wywalczyli 59 punktów w klasyfikacji drużynowej zdobywając drużynowy tytuł Mistrza Polski, na drugim miejscu z 29 pkt ligowymi uplasował się klub Adamusik Team Łódź. Trzecie miejsce przypadło UKS Orły Zakręt (17pkt). Young Grapplers Żyrardów łącznie zdobyło 32 medale – 12 złotych, 9 srebrnych i 11 brązowych. Mistrzostwa Polski były 3 turniejem ligowym IV sezonu DLG, przed naszymi zawodnikami jeszcze 2 turnieje ligowe: w październiku i grudniu. Jak do tej pory Żyrardów jest niekwestionowanym liderem w tabeli ligi.