II miejsce GTS Straszyn
III miejsce Brąz w Mistrzostwach Polski Młodziczek dla UKS Trójka!!!

W dniach 29.05.-02.06.2019r w hali sportowej AQUA odbył się Finał Mistrzostw Polski w koszykówce Młodziczek U14. W finałowym turnieju wzięło udział 8 najlepszych ekip z całej Polski. Wśród nich również nasza drużyna UKS Trójka Żyrardów. Przez 5 dni w sumie odbyło się 18 meczów stojących na najwyższym poziomie. Wiele z nich było bardzo wyrównanych i kończyło się różnicą kilku punktów dla jednej z drużyn. W grupie B obok naszej ekipy UKS Trójka znalazły się również MKS MOS Deichmann Wrocław, PTK Pabianice oraz MUKS Piaseczno. W pierwszym meczu drużyna nasza po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu pokonała MUKS Piaseczno 63:61. W kolejnym poszło już znacznie łatwiej i wygraliśmy z PTK Pabianice 84:46. Ostatni mecz o pierwsze miejsce w grupie rozegrany został z wrocławską drużyną i tu po bardzo wyrównanym i wyczerpującym meczu wygraliśmy 66:62 zajmując tym samym pierwsze miejsce w swojej grupie. W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z drugą drużyną grupy A- GTS Straszyn. Tu niestety ale odezwały się skutki ciężkiego meczu z Wrocławiem. Zawodniczkom naszym nic nie szło,  były niedokładne i widać było zmęczenie. Przez 3,5 kwarty mecz był bardzo wyrównany, niestety ostatnie 5 minut to przewaga Straszyna, który wygrywa cały mecz 73:63 co daje im awans do ścisłego finału, a nam grę o trzecie miejsce. Ostatniego dnia mistrzostw znowu spotykamy się z MUKS Piaseczno, ale tym razem walka jest o brązowy medal. Od początku mecz jest wyrównany, jednak od drugiej kwarty wzrasta przewaga UKS Trójka, a w trzeciej i czwartej jest jeszcze wyraźniejsza. Pewne zwycięstwo 58:44 daje brązowy medal czyli trzecie miejsce w Polsce w kategorii U14. W ścisłym finale spotkały się drużyny MUKS Poznań z GTS Straszyn. Poznanianki nie dały szans przeciwniczkom wygrywając zdecydowanie 69:38,a tym samym zdobywając tytuł Mistrza Polski U14K.
W żyrardowskiej drużynie najlepszą zawodniczkom uznano Milenę Jarkiewicz a do 5 ALL Stars wybrano Katarzynę Grzywna która też wraz z inną zawodniczką rzuciła podczas Mistrzostw najwięcej „trójek’.
Skład brązowych medalistek UKS Trójka: Owczarek Weronika, Jarkiewicz Milena, Ułan Karolina, Wojtasik Oliwia, Stawczyk Oliwia, Sokołowska Oliwia, Dropińska Zuzanna, Łapińska Daria, Wiśniewska Weronika, Depciuch Patrycja, Kaczmarek Wiktoria, Grzywna Katarzyna, Sieczka Julia, sztab trenerski Piotr Wacławek, Robert Janiszewski Łukasz Puchała, fizjo- Monika Gwiaździńska Wrzesień.

Końcowa kolejność:
I -MUKS POZNAŃ
II -GTS STRASZYN
III -UKS TRÓJKA ŻYRARDÓW
IV -MUKS PIASECZNO
V -PTK PABIANICE
VI -WIDZEW ŁÓDŹ
VII -MKS MOS WROCŁAW
VIII- OLIMPIA WODZISŁAW ŚLĄSKI
Medale oraz nagrody wręczali Prezydent Żyrardowa, przedstawiciele PZKosz, Prezesi Spółek , dyrektorzy, radni i sponsorzy.
Serdeczne podziękowania dla instytucji , firm i osób które wspierały nasze Mistrzostwa Polski:

Władz Miasta Żyrardowa -Pana Prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, Spółki AQUA, SPNr 3 , EMKA S.A. , TGiS- Pan Jarosław Gejcyg, System- Mast ,RUUKKI, PGK , Telepizza , Staport, ID Logistic, Fabryka Styropianu, WOZKosz, PZKosz, Foto Marszałek, SilverBird, TCL Żyrardów, ROMEX,I-MAR, Greiner, STABAR, Betronika,Sklep Kropla, rodzice zawodniczek.
Materiał udostępniony dzięki uprzejmości UKS 3 Żyrardów