Walka o tytuł mistrza trwała niemal do ostatniej chwili. Dopiero bowiem podczas ostatniej, 18 kolejki, i dopiero w ostatnim meczu rozgrywek, wyłoniono zwycięzcę Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W uroczystym podsumowaniu turnieju uczestniczył Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński. Prezydent nie tylko patronował rozgrywkom, ale był również fundatorem sportowych trofeów.

Po roku przerwy na mistrzowskie miejsce powróciła drużyna SONDKA, która w ostatniej kolejce pokonała obrońcę tytułu drużynę HAND DACH 3:0, zaś w drugim meczu pewnie zwyciężyła DMP SERWIS 6:1. Drugie miejsce przypadło dotychczasowemu liderowi, TRANS TRUCK, który aby zostać mistrzem musiał liczyć na potknięcie SONDKI. Podium zamknęła drużyna BIUR-MAR.

Nagroda FAIR PLAY trafiłą do zespoły ORŁY GUZÓW. Nagrodę w imieniu Redakcji Życia Żyrardowa wręczała p. Zuzanna Bożek.
Nagroda Najlepszego Bramkarza trafiła do Bartka Szamburskiego z zespołu TRANS TRUCK a wręczał ją z ramienia Telewizji Żyrardowskiej p. Adrian Idzikowski.
Tytuł Króla Strzelców powędrował do Adriana Dudzińskiego z zespołu DMP SERWIS – 38 bramek, a wręczał ją w imieniu Stowarzyszenia Nowy Żyrardów p. Mariusz Koźbiał.
Tytuł MVP naszych rozgrywek powędrował do Marcina Gregorowicza z zespołu SONDKA, Nagrodę wręczali Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński oraz prezes AQUA Żyrardów p. Ryszard Adamiak.

Podsumowując cieszy ogromnie że tegoroczne rozgrywki trzymały w napięciu do ostatniego dosłownie meczu. Walka o tytuł pomiędzy 5 zespołami była bardzo widowiskowa. Tegoroczny mistrz pokazał klasę, gdzie mimo paru problemów, piłkarsko pokazali że zasługują na ten tytuł.
Ogromnie również cieszy frekwencja na hali. Mecze przyciągały bardzo dużą publiczność. Atmosfera była napięta, padały piękne bramki a wielu zawodników miało pierwszy raz możliwość rozgrywania halowych meczów na poziomie seniorskim.
Jednym słowem zmiana w przepisach gry, czas gry i harmonogram ogromnie podniósł zainteresowanie tymi rozgrywkami. W przyszłej edycji na pewno będziemy starać się jeszcze bardziej uatrakcyjnić mecze i podnieść rangę tych rozgrywek.

Marcin Zawiślański
Koordynator Rozgrywek Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej