102 pływaków z żyrardowskich i powiatowych szkół rozpoczęło rywalizację o Puchary ufundowane przez Prezydenta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego w I Rundzie Żyrardowskiej Ligi Pływackiej . 30 marca 2017 r. na Pływalni AQUA Żyrardów przy ul. Stefana Jodłowskiego dzieci i młodzież ze szkół podstawowych , gimnazjalnych i ponadgimbnazjalnych ścigała się na dystansach 25, 50 i 100 m stylem dowolnym oraz wyścigach sztafetowych na dystansie 4 x 50 m. Najmłodsze dzieci pływały na dystansie 25 m , roczniki 2009 – 2007 na dystansie 50 m, a starsi 100 m. W ceremonii dekoracji uczestniczył Z-ca Prezydenta Żyrardowa Dariusz Kaczanowski oraz Prezes Spółki AQUA Żyrardów Ryszard Adamiak. Organizatorem zawodów była Spółka AQUA Żyrardów oraz Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników . Silne reprezentacje wystawiły szkoły z Wiskitek i Bartnik, za co bardzo dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego oraz Dyrekcji. W konkurencjach sztafetowych Puchary Prezydenta Żyrardowa wywalczyli : Szkoły podstawowe – ZSP nr 3 – 1 m, ZSG Wiskitki – 2m , ZS Bartniki – 3m Gimnazja – ZSP nr 6 – 1 m , ZSP nr 3 – 2 m , natomiast w kategorii ponadgimnazjalnej puchary powędrowały do Liceum Ogólnokształcącego w Żyrardowie im. St. Żeromskiego. Na kolejną edycję ŻLP zapraszamy w czerwcu z okazji „ Dnia Dziecka „, natomiast już w kwietniu odbędą się Mistrzostwa Żyrardowa w Ratownictwie Wodnym na których przygotujemy konkurencje pływackie nie tylko dla ratowników.

Zwycięzcy konkurencji indywidualnych :

Rocznik 2010 25 m dowolny – 1 m – Wiktoria Kowalczyk , 2 m- Zuzanna Mart,

Rocznik 2009 dziewczęta 50 m dowolny – 1 m – Maja Nikodem , 2 m –Amelia Smolarek

Rocznik 2009 chłopcy 50 m dowolny – 1 m – Patryk Kozłowski , 2 m- Adam Wergodzki

Rocznik 2008 dziewczęta 50 m dowolny – 1 m – Ala Kozłowska, 2 m- Maja Mart, 3 m –Kornelia Hassa

Rocznik 2008 chłopcy 50 m dowolny – 1 m – Ryszard Litewnicki, 2 m- Grzegorz Włodarczyk, 3 m –Hubert Rodak

Rocznik 2007 dziewczęta 50 m dowolny – 1 m – Maja Langa, 2 m- Maja Korabiewska, 3 m –Julia Piekarska

Rocznik 2007 chłopcy 50 m dowolny – 1 m – Mikołaj Włodarczyk, 2 m- Kajetan Wyszyński, 3 m –Karol Dziubiński

Rocznik 2006 dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Zosia Gliszczyńska, 2 m- Maria Pierc, 3 m-Amelia Łasica

Rocznik 2006 chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Kuba Smolarek, 2 m- Jan Kalinowski 3 m –Aleksander Cieślak

Rocznik 2005 dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Weronika Różewska, 2 m- Ola Kozłowska, 3 m- Martyna Stryjczak

Rocznik 2005 chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Michał Zagajewski, 2 m- Michał Szot , 3 m –Aleksander Bacior

Rocznik 2004 dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Alicja Mokrzanowska,2 m- A. Sosnowska, 3 m- M. Drzewiecka

Rocznik 2004 chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Dawid Towarek, 2 m- Dominik Hasa , 3 m –Piotr Lipiński

Rocznik 2003 dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Hania Kierzkowska ,2 m- Martyna Kruk

Rocznik 2003 chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Adam Wiśniewski, 2 m- Sebastian Świder , 3 m –Sebastian Stoń

Rocznik 2002 dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Patrycja Florczak

Rocznik 2002 chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Bartosz Kowalczyk, 2 m- Wiktor Szot

Rocznik 2001 dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Maria Zagajewska , 2 m – Julia Popiel

Rocznik 2001 chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Sebastian Kałęcki, 2 m- Mateusz Kałęcki, 3 m- Bartłomiej Bakalarski

Rocznik 2000 kobiety 100 m dowolny – 1 m – Inga Korabiewska

Rocznik 2000 mężczyźni 100 m dowolny – 1 m – Michał Osuchowski, 2 m- Piotr Wiejcki

Rocznik 1999 kobiety 100 m dowolny – 1 m – Marta Bielak, 2 m – Adrianna Sokół , 3 m – Barbara Sobczak

Rocznik 1999 mężczyźni 100 m dowolny – 1 m – Michał Bartoszek, 2 m- Maciej Szczepaniak, 3 m-Mateusz Sawicki

Rocznik 1998 kobiety 100 m dowolny – 1 m – Aleksandra Tkaczyk Rocznik 1998 mężczyźni 100 m dowolny – 1 m – Łukasz Radwański