We wtorek, 25 lutego br., Żyrardów w hali sportowej AQUA gościł Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlenę Maląg. Podczas wydarzenia Międzypokoleniowego Dnia Aktywności została uroczyście podpisana przez Prezydenta Polski ustawa o dodatkowym rocznym świadczeniu dla emerytów i rencistów.
Wszystkich uczestników Międzypokoleniowego Dnia Aktywności  na hali AQUA przywitał również gospodarz wydarzenia Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski, który powiedział: „Wierzę, że wybór Żyrardowa nie był przypadkowy. Od wielu lat polityka senioralna jest jednym z priorytetów działalności naszego samorządu. Z dużą konsekwencją otaczamy wsparciem najstarszych mieszkańców naszego miasta, podejmując się realizacji kolejnych projektów służących podnoszeniu komfortu życia żyrardowskich seniorów.”

Międzypokoleniowy Dzień Aktywności  dał niezwykłą okazję do zapoznania się z różnorodną aktywność seniorów z Żyrardowa.  Na barwnych stoiskach wystawców mogliśmy podziwiać wyroby rękodzielnicze, spróbować wypieków i wysłuchać inspirujących opowieści.