Z okazji Dnia Dziecka 02.06.2017r. Na pływalni AQUA ŻYRARDÓW odbyła się TRZECIA RUNDA  ŻYRARDOWSKIEJ LIGI PŁYWACKIEJ.  Zawody zorganizowane były z okazji Dnia Dziecka.
Na pływanie zawitało liczne grono pływaków z żyrardowskich i okolicznych  Szkół.

Zawodnicy z klas od 0 do 2 pływali stylem dowolnym na dystansie 25m, natomiast starsi 50 i 100 m. AQUA ŻYRARDÓW Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników zakupili medale oraz dyplomy dla zwycięzców poszczególnych wyścigów w kategoriach dziewcząt i chłopców. Podczas zawodów można było wylosować atrakcyjna nagrody.  Zwycięzców dekorowali: Prezes Spółki AQUA ŻYRARDÓW oraz opiekunowie i trenerzy drużyn.

Zwycięzcami Drugiej Rundy Żyrardowskiej Ligi Pływackiej

Klasa „0” Dziewczęta
I m – Jagna Mikłasz
II m – Milena Łasica
III m – Zuzanna Mart

SP klasa ” I ” Dziewczęta
I m – Amelka Smolarek
II m – Zuzanna Kowalewska

SP klasa „I” Chłopcy
Im – Karol Smolarek

SP klasa „II”  Dziewczęta
I m – Kozłowska Alicja
II m – Maja Mart

SP klasa „II” Chłopcy
I m – Hubert Rodak
II m – Litwnicki Ryszard

SP klasa „III” Dziewczęta
I m – Maja Korzębiewska
II m – Julia Piekarska
IIIm – Maja Nowak

SP klasa „III” Chłopcy
I m – Kosma Mastelarz
II m – Sebastian Dzik
III m – Szymon Kuran

SP klasa „IV” Dziewczęta
I m – Zosia Gliszczyńska
IIm – Marysia Pierc
IIIm – Amelia Łasica

SP klasa „IV” Chłopcy
Im Bartosz Rosiński
II m Karol Mastalerz
III m – Kuba Smolarek

SP klasa „V” Dziewczęta
I m – Patrycja Depciuch
II m – Kalina Mastalerz
IIIm – Anna Idzikowiak

SP klasa „V” Chłopcy
I m – Michał Zagajewski
IIm – Łukasz Komża
IIIm – Bartek Micewicz

SP klasa „VI” Dziewczęta
I m – Mokrzanowska Alicja
II m – Antonina Sosnowska
IIIm – Ola Bestydzińska

SP Klasa „VI” Chłopcy
Im – Dawid Towarek
IIm – Maksymilian Kamiński
IIIm – Maks Rutendolff-Przewoski

GIM Klasa „I” Dziewczęta
Im – Oliwia Ciećwierska
IIm – Julia Klocińska
IIIm – Dominika Kocińska

GM Klasa „I” Chłopca
Im – Patryk Paluchowski
IIm – Konrad Adamiak

GM Klasa „II” Dziewczęta
Natalia Idzik – Im z wynikiem 1:45;05

GIM Klasa „II” Chłopcy
Im – Wiktor Szot
IIm – Bartosz Kowalczyk
IIIm Wiktor Ambroziak

GIM Klasa „III” Dziewczęta
Im – Hana Zagajewska
IIm – Julia Popel

GIM klasa „III” Chłopcy
Im – Sebastian Kałęcki
IIm – Mateusz Kałęcki
IIIm – Adrian Ambroziak
Z Liceum  wystartowało dwóch zawodników – Marta Bielak z wynikiem 1:22:92 i Bartoszek Michał z wynikiem 1:08:05.