W niedzięlę 27.01.2019 r. na hali sportowej AQUA zakończyły się rozgrywki Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Po dwumiesięcznej rywalizacji i blisko 90 meczach ponownie Mistrzem Żyrardowa została drużyna SONDKA, która tytuł mistrzowski wywalczyła w ostatnim meczu rozgrywek. Z kolei remis zanotowany przez drużynę HANDDACHu zapewnił zawodnikom ponownie tytuł vice-mistrza. Trzecie miejsce zajęła drużyna FC ŁEPKI, którą w większości tworzą młodzi zawodnicy, wychowankowie Żyrardowianki.

Zwycięskim zespołom puchary wręczył Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski, gratulując jednocześnie wszystkim zawodnikom zapału, woli walki i determinacji w zmaganiach o tytuł Mistrza. Ponadto każda z drużyn została uhonorowana pamiątkową statuetką za udział w rozgrywkach, a wręczał je Prezes Spółki AQUA, Ryszard Adamiak.

Wyłoniono także nagrody indywidualne.
Najlepszym Strzelcem został Marcin Grygorowicz z drużyny SONDKI – 21 bramek, nagrodę ufundowało Radio Victoria.
Tytuł Najlepszego Bramkarza otrzymał Dawid Wierzbicki z drużyny HANDDACHu, któremu wręczono pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Redakcję Życia Żyrardowa oraz voucher w wysokości 150 zł na zakup sprzętu sportowego ufundowany przez firmę BEACTIVESHOP, dystrybutora sprzętu firmy JOMA.

Nagrodę MVP wywalczył Łukasz Pakos (SONDKA). Pamiątkową statuetkę ufundowała zawodnikowi Radna Rady Miasta Żyrardowa Żanetę Wesołowską. Natomiast firma BEACTIVESHOP przekazała voucher w wysokości 150 zł na zakup sprzętu sportowego.
Ponadto zespoły, które stanęły na podium otrzymały kosz upominkowy ufundowany przez Bożenę Kowalską z firmy EDVANS.

– Tegoroczna halówka już za nami, tymczasem my, jako organizatorzy zastanawiamy się nad kolejną edycją. Zapewnie forma rozgrywek zostanie zmieniona, jednak zapewniamy, że dalej będziemy podtrzymywali tradycję walki o tytuł Mistrza Żyrardowa w halowej piłce nożnej – mówi koordynator rozgrywek, reprezentujący spółkę AQUA, Marcin Zawiślański

żródło: Urząd Miasta Żyarardowa