Zakończyła się III  runda  zawodów  w Żyrardowskiej Lidze Pływackiej 2018.  Na pływalni  AQUA Żyrardów 30 listopada ,startowało 90  zawodników z  ZSP nr 1, 3 i 4 z Żyrardowa,  SP : Bartniki, Wiskitki, Międzyborów,  Puszcza Mariańska oraz  NSP im. Krzysztofa Kolumba. Organizatorem  była Spółka AQUA Żyrardów  oraz  Stowarzyszenia Pływaków i Ratowników . Uczestnicy startowali w 10 kategoriach wiekowych  dziewcząt i chłopców . Wszyscy którzy stanęli na podium otrzymali medale , dyplomy oraz  upominki .  Dzieci i  młodzież ze szkół podstawowych  i ponadpodstawowych ścigały się na dystansach  50 i 100 m stylem dowolnym oraz wyścigach sztafetowych na dystansie 4 x 50 m. Roczniki 2011 – 2009 pływały  na dystansie  50 m, a starsi 100 m.

W konkurencjach sztafetowych  Puchary  Prezydenta Żyrardowa zdobyli :

Szkoły podstawowe  – SP w Międzyborowie  – 1 m,  SP nr 1  w Żyrardowie– 2 m ,SP w  Bartnikach  – 3 m W kategorii szkół ponadpodstawowych Puchar Prezydenta Żyrardowa powędrował do  LO  im. Stefana Żeromskiego .

Na Finał  ŻLP zapraszamy 14 grudnia  2018.

Zwycięzcy konkurencji indywidualnych :

Rocznik 2011 chłopcy  50 m dowolny  1 m- Milan Skoneczny ,  2m – Igor Topyła, 3m – Julian Cebulski                                   Rocznik 2010  dziewczęta  50 m dowolny – 1 m -Jagna Miklasz, 2m –Zuzia Jarosz  ,  3 m –Hania Filutowska

Rocznik 2010  chłopcy  50 m dowolny – 1 m – Jan Szymczak ,  2 m- Bartek Łęcki

Rocznik 2009  dziewczęta  50 m dowolny – 1 m –  Antonina Thomson , 2 m -Liwia Stasiak, 3 m- Lena Wiśniewska  Rocznik 2009  chłopcy  50 m dowolny – 1m – Ryszard Litewnicki , 2m- Sebastian Prokopiuk

Rocznik 2008 dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Ala Kozłowska , 2 m- Julia Kosiorek, 3 m –Dominika Lange

Rocznik 2008 chłopcy 50 m dowolny – 1 m – Antek Rosiak 2 m- Michał Marcinkowski

Rocznik 2007  dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Eliza Nowak

Rocznik 2007  chłopcy 100 m dowolny – 1 m –1 m- Kuba Smolarek 2 m –Szymon Kuran

Rocznik 2006   dziewczęta 100 m dowolny – 1 m- Basia Filutowska, 2 m- Julia Nowak, 3m- Kornelia Śledź

Rocznik 2006 chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Bartosz Rosiński  2 m- Nikodem Szumiel , 3 m –Grzegorz  Zagrajek Rocznik 2005  dziewczęta 100 m dowolny -1m- Nadia Nietrzebka, 2 m-Wiktoria Dobrowolska,3m Martyna Stryjczak Rocznik 2005  chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Bartosz Micewicz, 2 m- Michał Zagajewski  , 3 m –Aleksander Bacior     Rocznik 2004  dziew. 100 m dow. – 1 m – Tosia Sosnowska

Rocznik 2004  chłopcy 100 m dow. – 1 m – Dominik Hassa 2 m- Łukasz Wiśniewski , 3 m –Mikołaj Majtyka

Rocznik 2003 dziew. 100 m dow. – 1 m – Oliwia Ciećwierska 2 m- Dominika Klocińska , 3 m –Iga Głośniak

Rocznik 2003 chłopcy 100 m dow. – 1 m – Milan Otto  2 m- Kuba Orysiak ,

Rocznik 2002 >chłopcy 100 m dow. – 1 m – Mateusz Kałęcki 2 m- Adrian Ambroziak , 3 m –Szymon Sadowski