Rozpoczęły się zmagania pływaków w Żyrardowskiej Lidze Pływackiej 2018. 23 marca 2018 r. na pływalni AQUA Żyrardów startowało blisko 160 zawodników z ZSP nr 1, 2 ,3, 7 z Żyrardowa, SP Bartniki, Wiskitki, Międzyborów, Kozłów Biskupi, Puszcza Mariańska oraz NSP im. Krzysztofa Kolumba. Żyrardowska Liga jest realizowana w ramach projektów publicznych wspieranych przez Prezydenta Miasta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego.

Dzieci

i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych ścigały się na dystansach 25, 50 i 100 m stylem dowolnym oraz wyścigach sztafetowych na dystansie 4 x 50 m. Najmłodsze dzieci pływały na dystansie 25 m , roczniki 2010 – 2008 na dystansie 50 m, a starsi 100 m.

W ceremonii otwarcia i dekoracjach uczestniczyli : W-ce Przewodniczący Rady Miasta Mariusz Koźbiał, Prezes AQUA Żyrar

dów Ryszard Adamiak, Dyrektor NZS Łukasz Malinowski , Podinspektor w Wydziale Edukacji Kamil Przybyłowski , Specjalista ds zarządzania sportem w AQUA Marcin Zawiślański , Sędzia Główny Piotr Zakrzewski .
Organizatorem zawodów była Spółka AQUA Żyrardów oraz Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników . Dziękujemy również ekipie technicznej ze Sportowego Wolontariatu Żyrardów pod kierownictwem Michała Ochnickiego .

W konkurencjach sztafetowych Statuetki Prezydenta Żyrardowa wywalczyli : Szkoły podstawowe:
SP nr 7 – 1 m,
NSP im.

Krzysztofa Kolumba – 2m ,
SP Bartniki – 3m ,
SP nr 1 – 4 m
Szkoły ponadpodstawowe:
SP nr 3 – 1 m ,
SP Miedzyborów – 2 m ,
SP nr 1 – 3 miejsce .
Na kolejną edycję ŻLP zapraszamy w czerwcu z okazji „ Dnia Dziecka „ , natomiast już w kwietniu odbędzie się Grand Prix

Polski w ratownictwie wodnym na inaugurację obchodów 10 lecia powstania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żyrardowie.

Zwycięzcy konkurencji indywidualnych :
*Rocznik 2011 25 m dowolny – 1 m – Filip Stępowski , 2 m- Filip Klociński , 3m Natasza Kosiorek
*Rocznik 2010 dziewczęta 50 m dowolny – 1 m – Jagna Miklasz , 2 m –Hania Filutowska , 3 m Madzia Janiszewska
*Rocznik 2010 chłopcy 50 m dowolny – 1 m – Aleksander Szczypek , 2 m- Kuba Zietek, 3m Wiktor Smulski
*Rocznik 2009 dziewczęta 50 m dowolny – 1 m – Liwia Stasiak, 2 m- Kornelia Hassa 3 m –Aurelia Kowalczyk
*Rocznik 2009 chłopcy 50 m dowolny – 1m – Ryszard Litewnicki, 2m- Grzegorz Włodarczyk,3m –Bartosz Wiśniewski
*Rocznik 2008 dziewczęta 50 m dowolny – 1 m – Ala Kozłowska , 2 m- Natalia Kajrukszto, 3 m –Amelia Bukowska
*R

ocznik 2008 chłopcy 50 m dowolny – 1 m – Kosma Mastalerz, 2 m- Aleks Biegas, 3 m –Hubert Rodak
*Rocznik 2007 dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Maja Korabiewska , 2 m- Marta Kruk, 3 m-Eliza Nowak
*Rocznik 2007 chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Mikołaj Włodarczyk, 2 m- Szymon Kuran 3 m –Maurycy Wasilewski
*Rocznik 2006 dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Marta Adamiak, 2 m- Basia Filutowska, 3 m- Kornelia Śledź
*Rocznik 2006 chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Bartosz Rosiński 2 m- Karol Mastalerz , 3 m –Mateusz Stolarski
*Rocznik 2005 dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Weronika Różewska ,2 m- Martyna Stryjczak, 3 m- Ola Kozłowska
*Rocznik 2005 chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Bartosz Micewicz, 2 m- Michał Zagajewski , 3 m –Olek Bacior
*Rocznik 2004 dziewczęta 100 m dowolny – 1 m – Antonina Sosnowska ,2 m-Olga Wejman, 3m Adrianna Kostrzewa
*Rocznik 2004 chłopcy 100 m dowolny – 1 m – Dawid Towarek 2 m- Dominik Hassa , 3 m –Łukasz Wisniewski
*Roczni

k 2003> dziewczęta 100 m dowolny – 1 m –Oliwia Ciećwierska 2m Dominika Kocińska ,3m Julia .Klocińska –
*Rocznik 2003> chłopcy 100 m dowolny – 1 m- Wiktor Szot 2 m – Bartosz Kowalczyk, 3 m- Oskar Syncerz