Kategorie
Uncategorized

Gala boksu w Żyrardowie

To były wielkie sportowe emocje

W miniony piątek (06/10), hala AQUA Żyrardów stała się prawdziwą areną walki. W ramach obchodów 100-lecia tradycji sportu w naszym mieście oraz 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego, na bokserskim ringu zmierzyły się reprezentanci Polski i Armenii

Jubileusze rządzą się swoimi prawami. Tak było i tym razem. Posypały się nagrody i odznaczenia.

Zaczęło się od wręczenia przez Grzegorza Nowaczka – Prezesa Polskiego Związku Bokserskiego złotych odznaczeń.

Złotą Odznakę PZB otrzymał Lucjan Krzysztof Chrzanowski – Prezydent Żyrardowa oraz Ryszard Drewa – Przewodniczący Wydziału Marketingu i Reklamy w Warszawsko – Mazowieckim Okręgowym Związku Bokserskim.

Specjalne wyróżnienie i list gratulacyjny za promocję i rozwój boksu, otrzymał także Ryszard Adamiak – Prezes AQUA Żyrardów.

Nie zabrakło także lokalnego, bardzo mocnego i ważnego dla naszej społeczności akcentu. Wydarzenie to było doskonałym momentem, aby w jubileuszowym roku 100-lecia wyróżnić osoby zasłużone dla rozwoju boksu w Żyrardowie I tak też się stało.

Wśród wyróżnionych przez Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego – Prezydenta Żyrardowa, znaleźli się byli zawodnicy z pięknymi sukcesami w boksie, którzy dziś są cenionymi mentorami młodych trenerów i pięściarzy. To Arkadiusz Żołkiewicz, Zdzisław Leśniewicz, Andrzej Dernałowicz, Ryszard Lechniak i i nieobecny na gali Mariusz Nawrocki.

Wyrazy uznania prezydent skierował również na ręce obecnych trenerów boksu w Żyrardowie, Józefa Polańskiego, Roberta Kosiorka i Marka Kowalczyka, którzy wychowali już pokolenie kolejnych mistrzów.

Pamiątkowe statuetki otrzymali także młodzi pięściarze, z gratulacjami za wspaniałe sukcesy sportowe. To Martyna Koczkodaj, Maja Kuran, Antoni Brzeziński, Brajan Majewski, Oliwier Tartanus i nieobecna na uroczystości Julia Lubarska.

Po części oficjalnej, przyszedł czas na emocje sportowe.

Reprezentacja Polski wysoko pokonała Armenię 16:4 w meczu rozegranym podczas gali Suzuki Boxing Night 24. Trzy walki Biało-Czerwoni zakończyli zwycięstwami przed czasem

Skip to content